ناریخ: چهارشنبه 20 مرداد 1395 - شناسه حبر: 15604

رئیس خانه صنعت و معدن تربت حیدریه: آثار مخرب هدفمندی یارانه ها اقتصاد و تولید کشور را بیمار کرده است

رئیس خانه صنعت و معدن تربت حیدریه: آثار مخرب هدفمندی یارانه ها اقتصاد و تولید کشور را بیمار کرده است

 

نرخ بالای بیمه، مالیات، تسهیلات و رفتار انقباظی بانکها در برابر تولید کنندگان و همچنین آثار مخرب هدفمندی یارانه ها اقتصاد و تولید کشور را بیمار کرده است.

رئیس خانه صنعت و معدن تربت حیدریه که در نشست شورای اداری تربت حیدریه با حضور یزدانی معاون وزیر صنعت و معدن و همچنین مهدیزاده مدیرعامل شهرک های صنعتی خراسان رضوی سخن می گفت، با بیان مطلب فوق به موانع نولید نیز اشاره کرد و افزود: ورود بی رویه کالاهای خارجی به کشور مانع تولید داخلی است

وی گفت: با شعار و برگزاری جلسه مشکلات حل نمی شود، تازمانی که در رفتار مدیران کشور نسبت به تولید داخلی تغییری ایجاد نشود فضای تولید و کسب و کار همچنان با چالش جدی مواجه است.

فضل الله شریف ثانوی ادامه داد: در حال حاضر ۱۷ واحد صنعتی در شهرک های صنعتی و ۲۲ واحد معدنی شهرستان  به دلیل مشکلات رکود و فقدان نقدینگی تعطیل شده است.

 وی افزود: با روند فعلی ایجاد شده در فضای کسب و کار، مشکلات همچان در بخش تولید و اشتغالزایی پا برجاست و  تازمانی که در رفتار مدیران کشور نسبت به تولید داخلی تغییری ایجاد نشود فضای تولید و کسب و کار همچنان با چالش جدی مواجه است.

 شریف ثانوی تأکید کرد: دولت فعالیت هایی را در بخش تولید و اشتغال انجام داده اما در واقع هیچ نتیجه ای را تاکنون لمس نکرده ایم و اگر روند به همین گونه ادامه پیدا کند، تولید داخلی و اقتصاد کشور از بین می رود.

 

دولت صندوق حمایت از فعالیتهای معدنی را احیا نماید

 رئیس خانه صنعت و معدن تربت حیدریه ادامه داد: در بخش معدن به دلیل هزینه بالای اکتشاف، سرمایه گذار با ریسک بالائی مواجه شده، لازم است دولت صندوق حمایت از فعالیتهای معدنی را که در چهار سال گذشته و از زمان دولت قبل غیر فعال شده دوباره احیا کند.

 وی مهمترین سرمایه بخش تولید را نیروی انسانی کارآمد دانست و گفت: این سرمایه نباید به دلیل پرداخت برخی هزینه ها که عموماً تکلیفی است از رغبت در سرمایه گذاری و فعالیت در بخش تولید داخلی اجتناب کند.

شریف ثانوی عوامل رکود تولید داخلی را نرخ بالای بیمه، مالیات، تسهیلات و رفتار انقباظی بانکها در برابر تولید کنندگان و همچنین آثار مخرب هدفمندی یارانه ها دانست که اقتصاد و تولید کشور را بیمار کرده است.

 رئیس خانه صنعت و معدن تربت حیدریه اظهار کرد: از مجموع ۴۴ واحد تولیدی تاکنون ۵ واحد را برای دریافت تسهیلات به بانکها معرفی کردیم که متاسفانه بانکها شرایط۲۰ گانه ای را برای تولید کنندگان ارائه کردند و به یقین عدم دارا بودن حتی یکی از این شرایط آنها را از گرفتن تسهیلات باز می دارد.

 

وی بیان داشت: در جلسات، قراردادها و تفاهم نامه ها و صورتجلساتی با بانکها منعقد می شود اما در عمل به آن توجه نمی کنند و مدیران بانکها بر اساس شرایط و ضوابط خود تسهیلات می دهند.

 رئیس خانه صنعت و معدن تربت حیدریه در پایان گفت: اگر می خواهیم مشکلات و ناهنجاریهای اجتماعی در جامعه بر طرف شود،  باید به  فضای کسب و کار رونق دهیم و این مهم مستلزم تغییر در رفتار مدیران و اعتماد به تولید داخلی است.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
2
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft