ناریخ: چهارشنبه 20 مرداد 1395 - شناسه حبر: 15603

اگر پرونده دار نباشیم چه کنیم؟!!

اگر پرونده دار نباشیم چه کنیم؟!!

جواد ماهر

«در نشست مطبوعاتی مسؤلین قضایی تربت حیدریه مطرح شد: تشکیل پرونده برای حداقل 45 درصد مردم تربت حیدریه در دادگاهها»

نوید خراسان در شماره 255 خود از قول رییس دادگستری تربت حیدریه نوشته که: "برای 45 درصد مردم تربت پرونده تشکیل شده است". عدم رعایت نظامات دولتی در امر رانندگی ، توهین به اشخاص ، سرقت مستوجب تعزیر ، ضرب و جرح عمدی ، مواد مخدر و اعتیاد و طلاق از مهمترین دلایل تشکیل این پرونده هاست. ( مردم شهرهای دیگر برای کسب اطلاعات در مورد پرونده های شان به رییس دادگستری شهرشان مراجعه کنند).

کسی از من نمی پرسد چه احساسی داری؟ اصلا از من نه، یکی از مردم تربت از دیگری پرسیده چه احساسی داری؟ من که از وقتی این خبر را خوانده ام همه اش متوجه احساسی هستم که دارم. یک جوری ام. نمی دانم چی جوری. گیجم، منگم، قاطی ام، نمی دانم چی جوری ام. وقتی در جمع هستم فکرمی کنم که نصف این جمع پرونده دارند!! وقتی تنهایم تو فکرم که خودم هم یحتمل امروز فردا پرونده دارمی شوم، یا شاید پرونده دارم و خودم خبرندارم!! گاهی فکرمی کنم که شاید پرونده داشتن اصلا چیزی خوبی است که حدود نصف مردم شهرم دارند!! اگر سال آینده خبربدهند که مثلا شصت هفتاد درصد پرونده دارند و من پرونده نداشته باشم، برایم بد نمی شود؟!! نمی آیند بپرسند که تو چرا پرونده نداری؟ مسخره ام نمی کنند؟ یا مثلا فردا بخواهند امتیازی چیزی بدهند به پرونده دارها من محروم نمانم؟!! یارانه ام قطع نشود؟!! یا مثلا اگر پرونده دارها با هم بروند یک جایی من را نبرند و بگویند فقط پرونده دارها را می بریم چه کنم؟!!. یا بالای سردر مغازه ها بنویسند از پذیرش بی پرونده ها معذوریم چه خاکی بر سرم بریزم؟!!.

 نمی دانم چرا من همیشه این جور جاها احتیاط می کنم. صبرمی کنم ببینم چه می شود. مثلا کارت ملی و شناسنامه ام را هنوز عوض نکرده ام. برای تک کارت فرهنگیان هم اقدام نکرده ام. منتظرم تا هر وقت نداشتن این طور چیزها درد سرساز شد، بروم پی اش!! خدا را چه دیدی شاید تا چند وقت دیگر کسانی آمدند و دفتر و دستکی راه انداختند و در مقابل دریافت پول، پرونده برای آدم ساختند!!. قتل این قدر، ضرب و جرح این قدر، اعتیاد این قدر. آن وقت من ارزان ترینش را انتخاب می کنم. مثلا عدم رعایت یکی از قوانین راهنمایی، می ترسم آن موقع این را از من قبول نکنند. مثلا بگویند چون لیسانسی این نمی شود.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
40
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft