ناریخ: شنبه 19 اردیبهشت 1394 - شناسه حبر: 1524

اشتباه گرفتن مزایده بجای مناقصه در شهرداری تربت حیدریه

اشتباه گرفتن مزایده بجای مناقصه در شهرداری تربت حیدریه

 

مؤسسات ، سازمانها و ادارات معمولا وقتی میخواهند کالا و یا خدماتی را بفروشند آن را به مزایده گذاشته تا هر کس بالاترین  قیمت را پیشنهاد کرد با وی قرار داد ببندند. در مورد خرید کالا وخدمات برعکس عمل میشود یعنی اینکه به مناقصه واگذار میشود تا هر کس پایین ترین قیمت را پیشنهاد کرد برنده آن شود ولی ظاهرا در شهرداری تربت حیدریه شیوه دیگری وجود دارد که موضوع فال گوش این شماره ما است.

 شنیده شده در واگذاری خدمات مربوط به حمل زباله ، شهرداری تربت حیدریه تا کنون بگونه ای عمل نموده تا کسانی که قیمت های پایین را پیشنهاد میکنند بطور خودکار حذف شده و افراد مورد نظر بتوانند برنده مناقصه شوند.

بر اساس شنیده ها، در سال گذشته با وجود اینکه عده ای با قیمت ماهی 100 میلیون تومان یعنی سالی یک میلیارد و 200 میلیون تومان حاضر به جمع آوری زباله سطح شهر بودند. اما نهایتاً با قیمت بیش از 3 میلیارد تومان با پیمانکاری خاص قرارداد بسته شد.!! و متأسفانه این رویه علیرغم تغییر شهردار همچنان در مناقصه امسال نیز می خواهد ادامه داشته باشد.

سؤال ما این است که آیا صحیح است وقتی شهرداری بعلت کمبود بودجه قادر به پرداخت  به موقع حقوق کارمندان و کارگرانش نمی باشد. اینگونه دست ودل باز شده وکاری را که میتوانند با نصف قیمت به کسی واگذار کند با دو برابر قیمت قرارداد ببندد؟!! پس بهتر است در این مورد حداقل بجای استفاده از کلمه مناقصه ، مزایده را به کار ببرند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
79
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft