ناریخ: یک شنبه 16 خرداد 1395 - شناسه حبر: 13663

پنهان شدن در پشت حباب های فرضی به نام خط قرمز

پنهان شدن در پشت حباب های فرضی به نام خط قرمز

* علیرضا حسینی مقدم

در ساختار مدیریتی شهرستان تربت حیدریه برخی مدیران خود را در پشت حباب های فرضی و ساختگی به نام 'خط قرمز' پنهان می کنند تا به همین بهانه در برخورد با رسانه ها از ارائه گزارش عملکرد، شانه خالی کنند.

هر چند تعداد این مدیران بسیار کم و حاکمیت چنین طرز فکری نفس های پایانی خود را می زند، اما واقعیت آن است که همین تعداد کم مسئولان نیز با ارائه اطلاعات ساختگی، سعی در بزک کردن غیرواقعی مشکلات و معضلات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خطه تربت حیدریه دارند.

با وجودی که گزارش های مکتوب و شفاهی در نشست های خبری با اصحاب رسانه یا جلسات اداری همگی حکایت از توان مدیریتی بسیار بالا و نیز فقدان هر گونه کمبود و مشکل در این شهر جنوبی خراسان رضوی دارد، اما واقعیت های ملموس شهرستان تربت حیدریه، حکایت از تلخی ها و ناراستی های زیادی دارد که برخی مدیران عافیت اندیش بنای کارشان بر مخفی نگاه داشتن آنها در پستوی بایگانی اداره تحت امر خود دارند.

این گروه از مدیران از واژگانی همچون 'تشویش اذهان عمومی'، 'منافع یا امنیت ملی' تعبیری خود ساخته دارند و ترجیح می دهند به اسم حفظ امنیت ملی یا پیشگیری از تشویش اذهان عمومی، فضای کاری دستگاه تحت امر خود را خالی از هر گونه عیب و ایراد و کمبود معرفی کنند.

آیا اعلام میزان خرید گندم تضمینی از سوی اداره غله، تعطیلی یا نیمه فعال بودن واحدهای صنعتی، وجود سه تابلوی کارخانه فولاد، فقدان فرودگاه و یا فاصله 12 کیلومتری ایستگاه راه آهن تا شهر تربت حیدریه، کدامیک از این موارد به امنیت یا منافع ملی کشور لطمه وارد می کنند؟

بنا نیست در این دست نوشته مقصر اصلی یا فرعی را شناسایی و معرفی کرد، اما برای مردم تربت حیدریه یک سوال اساسی و در پس دولت های مختلف همچنان بی پاسخ مانده است و این اینکه چرا باید چرخ های اقتصادی قطب ابریشم و زعفران کشور همچنان درجا بزنند؟

تربت حیدریه جزو معدود شهرهای دارای شاخصه های اقتصادی ویژه کشور است که با وجود کوچک بودن، اما جمعیت صبح و شب آن با هم متفاوت است و به عبارت بهتر در حالی که جمعیت صبح تربت حیدریه 180 هزار نفر هست، این رقم شبها به 130 هزار نفر کاهش می باید.

این آمار بیانگر آن است همه روزه نزدیک به 50 هزار نفر صنعتگر، کشاورز یا پیشه ور از شهرها و روستاهای اطراف، وارد تربت حیدریه می شوند، فعالیت های پولی و مالی خود را انجام می دهند و شب هنگام به شهر و روستای خود باز می گردند.

این در حالی است که حتی سرپرستان بانک کشاورزی و ملی تربت حیدریه نیز حاضر نیستند چرخش مالی خود را رسانه ای کنند.

البته منتخب مردم در حوزه انتخابیه تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نبود برنامه ریزی را اصلی ترین مشکل این حوزه انتخابیه عنوان کرده بود.

وی قول داده بود در صورت برگزیده شدن از سوی مردم، نسبت به رفع این مشکلات اقدام کند و حال باید دید منتخب مردم در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا چه اندازه در تحقق برنامه های خود موفق خواهد بود.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
40
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft