ناریخ: یک شنبه 16 خرداد 1395 - شناسه حبر: 13657

نشست مشترک اطلاع رسانی نجات آب و مسؤلان قضایی در تربت حیدریه برگزار شد

نشست مشترک اطلاع رسانی نجات آب و مسؤلان قضایی در تربت حیدریه برگزار شد

اولین نشست مشترک مسئولان امور آب منطقه ای خراسان رضوی  با رؤسا، دادستانها و قضات حوزه های قضائی تربت حیدریه، رشتخوار،زاوه و مه ولات برگزار شد.

به گزارش نوید خراسان، این نشست با هدف تسريع در اقدامات بازدارنده، كنترل و نظارت مستمر و مداوم بازرسين امور آب و گزارش به موقع به مراجع قضائي و اتخاذ راهكارهاي متناسب در برخورد با متخلفين مطابق قانون، توزيع عادلانه آب بويژه پركردن و مسلوب المنفعه نمودن چاههاي غيرمجاز كه غالباً به صورت دستي حفر گرديده در محل سد شهيد يعقوبي برگزار شد.

در این جلسه طلعتي مدير امور آب تربت حيدريه به تشريح و وضعيت موجود منابع آبي منطقه و تبيين چالشهاي فراروي و اقدامات بعمل آمده در برخورد با متخلفين حوزه آب پرداخت.

مهندس عامري معاونت حفاظت و بهره‌برداري شركت آب منطقه‌اي خراسان رضوي نیزضمن تشكر از دستگاه قضائي استان كه همكاري خوبي در موضوع بحران آب و جلوگيري از برداشتهاي غيرمجاز، برخورد با متهمين و آزادسازي بستر رودخانه‌ها بویژه رودخانه كشف رودمشهد به طول 70 كيلومتر داشته‌اند، با بحراني دانستن وضعيت منابع آبي در منطقه، خواستار توجه و مساعدت بيشتر مسئولان قضائي در اين زمينه شد. وي نصب كنتورهاي هوشمند را در كاهش بيلان منفي دشتها مؤثر قلمداد کرد ولی آن را كافي ندانست.

محمد ابراهيم‌زاده رئيس حوزه قضايي تربت حيدريه نیز وجود برخي اختلاف نظرها بين سياستهاي ابلاغي وزارت نيرو و جهار كشاورزي را با توجه به بحران جدي آب در كشور صحيح ندانست و خواستار اتفاق نظر بيشتر بين اين دو دستگاه گرديد. وی توسعه اقدامات فرهنگي، تغيير الگوي كشت در كشاورزي، توجه بيشتر مسئولين اجرائي به اين بخش و فراهم نمودن تسهيلات لازم بانكي كم بهره به منظور مكانيزه نمودن سيستم آبياري مزارع را در اين برهه حساس زماني و اجرا و نظارت دقيق در خصوص بكارگيري ظرفيتهاي قانوني توزيع عادلانه آب رامؤثر دانست.

رئیس دادگستری آماري از پرونده‌هاي غيرمجاز كه براي آنها حكم قطعي صادر شده را اعلام و بر سرعت بخشيدن به رسيدگي پرونده‌هاي حوزه آب تاكيد نمود.

دادستان عمومي و انقلاب تربت حيدريه نیز به استفاده ابزاري، تبليغي در حوزه آب ، عدم اشراف كامل قانون‌گذار بر مباحث فني حوزه آب و كشاورزي، تشديد بحران آب در يك دهه اخير، تضادهاي قانوني و لزوم مرتفع نمودن این اشکالات اشاره و گفت: در خصوص چاههاي غير مجاز و متخلفان پرونده‌هاي حفاري و برداشتهاي غيرمجاز با ابلاغيه رییس كل دادگستري استان، در سالجاری برخوردهای قضائی شدت خواهد گرفت وبر همین اساس به اين پرونده‌ها خارج از نوبت رسيدگي مي‌شود.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
30
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft