ناریخ: پنج شنبه 20 اسفند 1394 - شناسه حبر: 12663

موسیقیدان برجسته کشور سازش را در زادگاهش تربت حیدریه نواخت

موسیقیدان برجسته کشور سازش را در زادگاهش تربت حیدریه نواخت

نام کیوان ساکت در میان هنرمندان عرصه ی موسیقی نامی است آشنا و کمتر کسی است که با آن آشنا نباشد.اما آنچه در طی سالیان گذشته ازآن کمترنامبرده شده است اصالت و زادگاه خانوادگی کیوان ساکت تربت حیدریه می باشد.

به گزارش نوید خراسان، یکشنبه یازدهم اسفند ماه کیوان ساکت به دعوت اداره ی ارشاد اسلامی و انجمن موسیقی شهرستان برای نخستین بار به همراه پسرش سیاوش ساکت به زادگاه پدری خود شهرستان تربت حیدریه آمد و به اجرای برنامه پرداخت.

علیرغم زمان محدود برای اطلاع رسانی، جمعیت کثیری از هنردوستان مدتی قبل از شروع برنامه در مقابل تالار اندیشه منتظر باز شدن درب بودند و چند دقیقه بعد از بازگشایی درب،سالن مملو از جمعیت شد.

پس از آغاز برنامه، نویسنده و پژوهشگربزرگ شهرستان دکتر محمدحسن ابریشمی از خاطرات خود با دکتر محمد تقی ساکت، پدر کیوان ساکت گفت و افزود: علت نام گذاری فامیلی ایشان تخلص شعریشان می باشد.وی از اینکه هنردوستان تربت حیدریه اینچنین برنامه ای را ترتیب داده اند ابراز خرسندی نمود.

در بخش اول برنامه، کیوان ساکت درباره ی سرودی گفت که مدتی پیش با صدای سالار عقیلی وهمکاری هنرمندان خراسانی روانشادان غلامعلی پورعطایی و ذوالفقار عسگریان ساخته شده بود اما توسط شورای شعر مشهد تصویب نشد.

وی همچنین این وعده را به همشهریان داد که درصورت همکاری اداره ی فرهنگ وارشاد اسلامی بدون دریافت دستمزد دوباره سرودی را برای شهر خواهد ساخت.

ساکت پس از آن به بداهه نوازی با سازه سه تار بر روی شعر (دست) سروده ی فریدون مشیری پرداخت.

در قسمت دوم برنامه ساکت چند قطعه از معروف ترین ساخته های خودرا همراه با تنبک نوازی پسرش سیاوش برای حاضران اجرا نمود تا بهترین دونوازی تار و تنبک را در تاریخ شهر ثبت گردد.

کیوان ساکت کار خود را با سرود ای ایران خاتمه داد و بنا بر درخواست های مکرر تصنیف مرغ سحر را با همخوانی حاضران در سالن اجرا نمود.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
3
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft