ناریخ: پنج شنبه 20 اسفند 1394 - شناسه حبر: 12662

برنامه ها واقدامات شهرداری تربت حیدریه در استقبال از بهار

برنامه ها واقدامات شهرداری تربت حیدریه در استقبال از بهار

*یکی از برنامه های این حوزه در روزهای پایانی سال طرح درختکاری توسط شهروندان بود که در این راستا 2500 اصله درخت با همکاری شورایاری محلات در اختیار تعدادی از شهروندان در محله های مختلف شهر قرار گرفت و آنها در درب منازلشان به شکل صحیح کاشتند تا بدینوسیله فرهنگ کاشت درخت و مهمتر از آن نگهداری و حفاظت از آن نهادینه شود.

*در راستای استفاده بهتر از ظرفیت های گردشگری تربت حیدریه، نمایشگاه و جشنواره سوغات صنایع دستی و استقبال از بهار از 15 اسفند ماه در محل رباط طبسی شروع شده  تا نوروز ادامه دارد که در  این مدت چهار جشنواره سبزه آرایی ،سمنوپزان،سفره آرایی هفت سین و شیرینی خانگی و محلی تر بت حیدریه در روزهای بعد از  ایام فاطمیه به تناوب تا نوروز برگزار میشود.

*برای استقبال بهتر و مطلوب تر از مسافرین و زایرین امام رضا (ع) برای اولین بار در دو مبادی ورودی اصلی شهر تربت حیدریه یعنی روبروی میدان بار و کارخانه کاشی بازارچه صنایع دستی و سوغات تربت حیدریه در ایام نوروز دایر میشود. همچنین در این دو ورودی دو ایستگاه مرکزی زائر از 27 اسفند ماه جاری فعالیت خود را آغاز مینمایندکه ضمن ارایه راهنمایی های لازم، کار خدمات رسانی های مورد نیاز مسافرین را انجام خواهند داد.

*برای ماندگاری بیشترین مسافر در شهرستان، امسال کمپ استقرار مسافرین نوروز در پارک شهید خاکسار،در  زمینی به مساحت 1200 متر مربع آماده سازی شده که مسافرین میتوانند در آنجا چادر بزنند.

*برای اوقات فراغت زائرین و مسافران نوروزی 2 ایستگاه فرهنگی که در آنها نمایشگاه کتاب ایستگاه سلامت ونقاشی و غیره پیش بینی شده، همچنین اجرای 39 نمایش خیابانی در پارکهای سطح شهر در ایام نوروز که در این نمایشگها ابعاد گوناگون شهرستان تربت حیدریه معرفی میشود.

* 30هزار نسخه بروشور راهنمای زائر که حاوی مطالب همچون معرفی نقاط گردشگری شهر، نقشه شهر تربت حیدریه و کشور ، جاذبه های تربت حیدریه و نکات آموزشی سفر است در بین مسافرین نوروزی در ایستگاههای ورودی شهر توزیع خواهد شد.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
30
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft