ناریخ: پنج شنبه 20 اسفند 1394 - شناسه حبر: 12659

فرماندار در نشست هم اندیشی دست اندر کاران انتخابات: وجه تمایز ایران با سایر نظام ها ی سیاسی قدرت مردم بنیان کشور است

فرماندار در نشست هم اندیشی دست اندر کاران انتخابات: وجه تمایز ایران با سایر نظام ها ی سیاسی قدرت مردم بنیان کشور است

 

نشست هم اندیشی دست اندر کاران انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان تربت حیدریه برگزار شد .

به گزارش نوید خراسان،معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه در این نشست گفت : جمهوری اسلامی ایران از تمامی مؤلفه های قدرت در دنیا برخوردار است و علاوه بر آن دارای یک مؤلفه ی دیگر، که قدرت مردم بنیان است که وجه تمایز آن با سایر نظام های سیاسی است، ادبیات قدرت مردم بنیان را قاطعانه می توان گفت که جمهوری اسلامی ایران توانسته است به دنیا ارائه کند .

حسن فتحی نیا خاطر نشان کرد : مهمترین قدرت جمهوری اسلامی ایران قدرت مردم است که از آن به قدرت نرم یاد شده.آفرین بر این مردم که عالمانه به ندای رهبر و ولی جامعه و دولت مردان عزیز به خوبی لبیک گفتند و در این مانور سیاسی و حماسه ملی حضوری باشکوه داشتند. وی افزود: در این انتخابات ما شاهد مشارکت مردمی62 درصدی در سطح کشور و 85 در صدی در سطح شهرستان تربت حیدریه بوده ایم .

فرماندار تربت حیدریه افزود : در فرآیند انتخابات از ابتدای شروع آن عده ای به صورت داوطلب برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند که در روند رسیدگی به صلاحیت این 49 نفر ، هیئت اجرایی با وسواس و دقت از تمام ظرفیت های قانونی استفاده کردند و به انجام وظیفه قانونی خود اهتمام خاص داشتند، هیئت اجرایی و نظارت با همدلی و درک و انسجام واحد به شایستگی کار و وظیفه ی خود را انجام دادند و از تمامی عزیزانی که خود را در هیئت های اجرایی و نظارت در معرض قضاوت قرار دادند و ذره ای از حقوق شان را از مسیر غیر قانونی پیگیری نکردند و به تصمیم این هیئت ها احترام گذاشتند تشکر می نمایم، احترام به قانون یک ویژگی ممتاز است و کسانی که به ما احترام گذاشتند در اصل به قانون احترام گذاشته اند .

وی گفت : 172 هزار رای و مشارکت مردم تا امروز در سطح حوزه ی انتخابیه بی نظیر و بی سابقه بوده است که نتیجه ی زحمات همه ی عزیزان است، حوزه ی انتخابیه تربت حیدریه ، مه ولات و زاوه تنها حوزه ی انتخابیه در استان خراسان رضوی است که به دور دوم کشیده شده است و با تعیین زمان انتخابات دور دوم با تلاش و جدیت تمام ، زمینه رقابت سالم نامزدهای باقیمانده را فراهم خواهیم کرد تا شاهد حضور شکوهمند دوباره و مجدد مردم پای صندوق های اخذ رای باشیم.

معاون برنامه ریزی اداری و مالی فرمانداری و رئیس هیئت بازرسی انتخابات شهرستان نیز با تاکید بر دقت و جدیت به کار گرفته شده در زمینه رسیدگی و پیگیری گزارش ها و اخبار و اطلاعات واصله خاطر نشان کرد: در این انتخابات بنابر دستور وزارت کشور هیئت بازرسی متشکل از 5 نفر در فرآیند انتخابات و جلسات متعدد هیئت اجرایی و اخذ رای و بازدید از ستاد های تبلیغاتی نامزدها حضور داشته و قریب به 200 نفر بازرس و سر بازرس رصد انتخابات را عهده دار بودند .

مهدی عباسپور گفت : اعضای هیئت بازرسی ، سربازرسان و بازرسان برابر مقررات و قوانین با دقت و وسواس مسائل مربوط به حوزه فعالیت خود را رصد و پیگیری نمودند .

مهدی ناصری معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری و رئیس ستاد انتخابات شهرستان گفت: در این دوره از انتخابات شاهد حضور گرایش ها و سلایق مختلف بوده ایم ولی به لطف الهی انتخابات در نهایت سلامت و امنیت و شکوه برگزار شد، بدون اینکه حتی کوچکترین شکایتی در این خصوص وجود داشته باشد که خداوند متعال را به این خاطر شاکریم .

وی افزود: کاربران رایانه نقش مهمی در سرعت بخشیدن به فرآیند اخذ رای داشتند که آموزشهای لازم در این خصوص توسط کارشناسان کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات شهرستان به کاربران ارائه گردیده بود و در این جا از زحمات اعضای محترم ستاد انتخابات ، هیئت اجرایی ، هیئت بازرسی ، هیئت نظارت و کمیته های مختلف نقدیر و تشکر می نمایم .

مهدی ناصری گفت :در برگزاری دوره ی دوم انتخابات کسانی حق رای دارند که شناسنامه ی آنها در این حوزه ی انتخابیه ممهور شده باشد یا اصلا رای نداده باشند .

غلام زاده رئیس اداره ی سیاسی و امور اجتماعی فرمانداری و دبیر ستاد انتخابات نیزخاطر نشان کرد : در انتخابات 7 اسفند ماه شاهد حضور پر شور و با شکوه مردم در پای صندوق های اخذ رای بودیم که تعداد کل آراء صحیح حوزه ی انتخابیه تربت حیدریه ، زاوه و مه ولات 167391 می باشد .

وی در ادامه افزود : پس از اخذ رای ، آراء ماخوذه صحیح که به نام نامزدها ثبت گردیده بود هیچ کدام از نامزدها موفق به کسب یک چهارم آرا نگردیدند و انتخابات بین دو نفر از نامزدها به مرحله ی دوم کشیده شد که تمهیدات لازم جهت برگزاری آن اندیشیده شده است .

نیک انجام رئیس هیئت نظارت بر انتخابات و ابراهیم زاده رئیس هیئت پیگیری تخلفات انتخاباتی نیز در این مراسم توضیحاتی را ارائه نمودند.

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
30
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft