ناریخ: چهارشنبه 12 اسفند 1394 - شناسه حبر: 12413

علی مطهری در تلویزیون: انگلیسی خواندن برخی لیست ها باعث شد مردم به این تخریب ها عکس العمل نشان دهند / نتیجه انتخابات در تهران غیرمنتظره بود

علی مطهری در تلویزیون: انگلیسی خواندن برخی لیست ها باعث شد مردم به این تخریب ها عکس العمل نشان دهند / نتیجه انتخابات در تهران غیرمنتظره بود
 
 
 
این که نتیجه انتخابات غیرقابل پیش بینی بود موضوع غیرقابل انکاری نیست و صاحب نظران و کسانی که در متن انتخابات حضور داشتند گمان می کردند که حداکثر 20 نفر از سوی اصلاح طلبان و 10 نفر نیز از فهرست اصول گرایان در تهران رای بیاورد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
انگلیسی خواندن برخی لیست ها باعث شد مردم به این تخریب ها عکس العمل نشان دهند / نتیجه انتخابات در تهران غیرمنتظره بود
 
علی مطهری نتیجه انتخابات مجلس در تهران را غیرمنتظره توصیف کرد.
 
به گزارش «انتخاب»، منتخب مردم تهران در انتخابات مجلس با حضور در شبکه 2 به تحلیل انتخابات پرداخت.
 
در ابتدای این گفتگو مطهری اظهار داشت: این که نتیجه انتخابات غیرقابل پیش بینی بود موضوع غیرقابل انکاری نیست و صاحب نظران و کسانی که در متن انتخابات حضور داشتند گمان می کردند که حداکثر 20 نفر از سوی اصلاح طلبان و 10 نفر نیز از فهرست اصول گرایان در تهران رای بیاورد.
 
وی با بیان این که نتیجه انتخابات در تهران برای بنده نیز غیرمنتظره بود، تصریح کرد: البته نتیجه انتخابات در شهرستان ها تا حدودی قابل پیش بینی بود.
 
منتخب مردم تهران در مجلس دهم در تشریح علت غیرقابل پیش بینی بودن نتیجه انتخابات در تهران بیان داشت: نتیجه انتخابات در تهران مقداری به رفتارهای انتخاباتی گروه های مختلفی که در عرصه انتخابات وجود داشتند برمی گردد که سبب شد تا حدودی حساسیت مردم برانگیخته شود البته برخی تخریب هایی که در عرصه انتخابات صورت گرفت و برخی لیست‌ها، لیست انگلیسی نامیده شدند و اتهام ارتباط و پیوند با خارج به آنها زده شد و همین سبب شد که مردم عکس العملی در این رابطه نشان دهند؛ البته حضور برخی شخصیت های سیاسی که از لیست اصلاح طلبان و حامیان دولت حمایت می کردند نیز در نتیجه انتخابات بی تاثیر نبوده است.
 
مطهری در ادامه برنامه با اشاره به این که مردم به نظام اعتماد دارند و رایشان محفوظ است، گفت: نظام امانت رای مردم را حفظ می کند لذا رای مردم در مسیر سیاسی و اقتصادی کشور تاثیرگذار است.
 
وی در پاسخ به سوال دیگری پیرامون ترکیب مجلس دهم گفت: هنوز نمی‌توان حکم صادر کرد که آیا اکثریت با اصول گرایان یا اصلاح طلبان و یا مستقل ها است.
 
مطهری با اشاره به اینکه طیف بندی بر عملکرد مجلس تاثیرگذار است، خاطرنشان کرد: این طیف بندی ها فراکسیون ها را تشکیل می دهد که تصمیمات آنها بر مجلس تاثیر می گذارد.
 
منتخب مردم تهران با تاکید بر این که دیوار کشی میان اصلاح طلب و اصول گرا را قبول ندارم، گفت: همه باید هم اصول گرا و هم اصلاح طلب باشند.
 
وی همچنین گفت: اصول، اصول گرایی اصلاح طلبی است لذا هر اصلاح بر اساس اصول و مبنایی صورت می گیرد.
 
مطهری با اشاره به این که معتقدم نیاز به جریان سومی در کشور است، گفت: برخی نقاط ضعف نیز در اصول گراها وجود دارد مثلاً این که توجه کافی به حقوق شهروندی  ندارند و یا این که در اصلاح طلبان برخی از مسائل فرهنگی دچار تسامح و تساهل می شود.
 
منتخب مردم تهران افزود: مشارکت بالا و خوب مردم در انتخابات به جایگاه کشور در دنیا کمک می کند لذا این مشارکت سبب ارتقا کشور در دنیا خواهد شد.
 
وی اولویت مجلس دهم را در بهبود وضع اقتصادی و مشارکت موثر دانست و عنوان کرد: یکی از راه های خروج کشور از رکود اقتصادی سرمایه گذاری خارجی است لذا مشارکت بالا تاثیر خوبی در اوضاع کشور خواهد داشت.
 
مطهری با اشاره به اینکه خروج از رکود و ایجاد رونق اقتصادی در شعارهای انتخاباتی مطرح بود، افزود: اولویت مجلس دهم باید توجه به سیاست داخلی باشد.
 
منتخب مردم تهران با اشاره به اینکه مجلس باید متعادل و متوازن باشد، گفت: مجلس دهم باید به اقتصاد مقاومتی توجه ویژه ای داشته باشد لذا محور اقتصاد مقاومتی توجه به توانایی ها و استعدادهای داخلی است.
 
وی افزود: نمی توانیم آرمان هایی همچون آرمان فلسطین برداریم.
برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
1
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft