ناریخ: چهارشنبه 21 بهمن 1394 - شناسه حبر: 11907

قاتل زنجیره ای پیرمردان و پیرزنان روستای نسر تربت حیدریه دستگیر شد

قاتل زنجیره ای پیرمردان و پیرزنان روستای نسر تربت حیدریه دستگیر شد

قاتل فراری پیرمردان و پیرزنان روستای نسر شناسائی و دستگیر شد.

به گزارش نوید خراسان،دو سال قبل  یعنی سال 1392 آرامش و امنیت روستای نسر بخش رخ تربت حیدریه به دنبال قتل سه پیرمرد و پیرزن به هم ریخت. قضیه این بود که قاتل یا قاتلینی با شناسایی افراد مسنی که تنها زندگی میکردند به سراغ آنها رفته و پس از به قتل رساندنشان اموال قیمتی شان را سرقت می نمودند.

پس از اولین قتل، قاضی امیری بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب تربت حیدریه در محل حادثه حضور یافته و دستور جمع آوری ادله و قرائن موجود در صحنه جرم را صادر نمود. اما نه تنها سر نخی از قاتل یا قاتلین بدست نیامد بلکه 20 روز بعد یک پیرمرد و یک پیرزن دیگر به طریقه مشابهی به قتل رسیدند.

از آنجا که خون افراد بیگناه هیج گاه هدر نمی رود، سرانجام متهم به قتل درست یک روز پس از  حضور محمد ابراهیم زاده رئیس حوزه قضائی شهرستان تربت حیدریه و بازدید از شورای حل اختلاف نسر که درجمع مردم این روستا ، براهمیت اجرای عدالت وقانون و استمرار کار قضائی تا شناسائی و مجازات قاتل یا قاتلین تأکید نموده بود شناسایی و دستگیر میشود.

متهم به قتل که (غ.ت) 35 ساله و معتاد به موا د مخدر است سرانجام با تلاش و پیگیریهای مسئولان قضائی و مأموران پلیس آگاهی (دایره کشف جرائم جنائی)  تربت حیدریه و با انجام یک سری کارهای اطلاعاتی ، شناسائی ودستگیر و به جرم ارتکابی خود اعتراف نمود.

وی گفت: با هماهنگی و نقشه قبلی در اولین جنایت خود شب هنگام با همدستی دوست 30 ساله اش که وی نیز معتاد به مواد مخدر بوده، شبانه وارد منزل مردی کهنسال (75 ساله) در روستای نسر شده و با استفاده از چوب و ضربات چاقو وی را به قتل رسانده و اموالش را سرقت نموده اند. وی همچنین اعتراف کرد؛پس ازگذشت 20 روز از قتل اول، پیرزن وپیرمردی دیگر را نیز در همان روستا بطرز مشابه به قتل رسانده و از محل متواری شدند.

متهم با صدور قرار بازداشت موقت روانه زندان شده و روند رسیدگی قضائی در راستای تکمیل تحقیقات و علت وانگیزه ارتکاب قتل از سوی قاتل در دست بررسی است .همدست وی نیز سال گذشته به دنبال یک بیماری فوت نموده است.

قابل ذکر است که پس از قتل دوم و عدم شناسائی و دستگیری قاتل، ترس و وحشت برروستائیان مستولی شده بطوریکه اکثرساکنین با نوشتن چندین نامه به مدیران ومسئولان عالی رتبه نظام ونمایندگان مجلس از آنان درخواست پیگیری موضوع و شناسائی عوامل قتل را نمودند.

 

واژگونی خودرو سمند یک کشته و 4 مصدوم به جای گذاشت

یک دستگاه سمند در اثر ترکیدگی لاستیک جلو در 60 کیلومتری محور مشهد به تربت حیدریه واژگون گردید.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر تربت حیدریه،به دنبال این حادثه تیم امداد و نجات پایگاه گرماب به همراه یک دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.در این حادثه یک نفر از سرنشینان خودرو در دم جان باخت و 2 مصدوم دیگر توسط اورژانس و مصدوم بعدی توسط آمبولانس امداد و نجات پایگاه گرماب جهت مراقبت های درمانی بیشتر به مرکز درمانی شهرستان تربت حیدریه منتقل گردیدند.

همچنین در حادثه دیگری یک دستگاه وانت پیکان در30 کیلومتری محور تربت حیدریه به دولت آباد وازگون و دو مصدوم برجای گذاشت.

 

تصادف سواری سمند با وانت یک کشته بر جای گذاشت 

در تصادف خودرو سمند با یک خودرو وانت یک نفر کشته شد

 فرمانده  انتظامی  تربت حیدریه در تشریح خبر فوق به نوید خراسان گفت:حرکت خلاف جهت پژو 206 موجب تصادف دو دستگاه خودرو دیگر شده و یک کشته بر جای گذاشت.

  سرهنگ سید ابوالقاسم حیدری مقدم افزود: در بررسی  های اولیه مشخص شد یک  دستگاه سواری سمند با یک دستگاه وانت پیکان تصادف کرده است. وی ادامه داد: در این حادثه راننده خودرو سمند به علت حرکت خلاف پژو 206 و چرخش ناگهانی، به سمت خلاف منحرف شده و با خودرو پیکان وانت برخورد  کرده است.

 

 توزیع کنندگان مواد مخدر در چنگ قانون گرفتار شدند

چند توزیع کننده مواد مخدر به دام پلیس افتادند.

فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه در تشریح این خبر به نوید خراسان گفت: تیم های عملیاتی پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان در پی در یافت خبری مبنی بر فعالیت افرادی در امر تهیه و توزیع مواد مخدر در منزلی ، شناسایی و دستگیری متهمان را دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود تیم زبده ای  از ماموران پس از اطمینان از صحت خبر واصله با هماهنگی مقامات قضایی در طی یک عملیات ضربتی وارد منزل شدند و متهمان ( علی 35 ساله، قاسم 68 ساله و جواد 33 ساله را در حال توزین مواد مخدر از نوع تریاک دستگیر کردند.

سرهنگ حیدری مقدم گفت: در بازجویی های بعمل آمده از متهمان مشخص شد آنها به سوء استفاده از منزل شخصی و پوشش خانوادگی ، اقدام به تهیه و توزیع مواد مخدر می کردند که از مخفیگاه آنها بیش از یک کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک و مقداری مواد مخدر صنعتی کشف شد.

 

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
80
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft