ناریخ: شنبه 19 دی 1394 - شناسه حبر: 10850

رکود نفس صنایع شهرستان را به شماره انداخته

رکود نفس صنایع شهرستان را به شماره انداخته

 به دنبال رکود اقتصادی به ارث رسیده از دولت قبل نفس صنایع شهرستان و منطقه تربت حیدریه، زاوه  ومه ولات به شماره افتاده است.

 به گزارش نوید تربت؛ تعدادی از صنایع شهرستان تربت حیدریه به علت رکود اقتصادی و کم بود نقدینگی یا تعطیل شده اند و یا با نصف ظرفیت به فعالیت  خود ادامه می دهند. این وضعیت در مورد کارخانه جات و شرکت هایی که به نوعی تولیداتشان مرتبط با بخش عمرانی و ساخت  و ساز است بیشتر به چشم می خورد.

از جمله صنایعی که دچار وضعیت اضطراری هستند می توان به موارد ذیل اشاره نمود: کارخانه قند شیرین نشان که ابتدا اقدام به جذب نیروی کار نموده،تولید آزمایشی خود را آغاز نموده بود و آماده افتتاح و بهره برداری می شد به علت کمبود نمایندگی و سرمایه برای خرید مواد اولیه فعالیت خود را متوقف نموده است.

 کارخانه کاشی زرین نیز به علت  عدم فروش محصولات خود به حالت نیمه تعطیل در آمده است. 

 کارخانه کوشا کانی شرق به علت بدهی مالیاتی به اداره امور مالیاتی و مسدود شدن حسابهایش قادر به ادامه فعالیت نیست .

کارخانه سیمان زاوه مقدار زیادی از محصولاتش در انبار مانده و فروش نرفته ، شرکتهایی که به تولید مصالح مورد نیاز بخش ساختمان و راه سازی میپردازند وضعشان اسفناک تر از آن است که قابل ذکر باشد.

نباید فراموش کرد که با تعطیل شدن هر یک از این صنایع و شرکتها، تعداد زیادی از نیروهای شاغل در آنها بیکار می شوند و به خیل عظیم بیکاران می پیوندند که این مسئله زندگی آنها و خانواده شان را تحت تاثیر قرار می دهد. دولت مردان باید هر چه سریعتر فکری به حال صنایع کشور بنمایند. درست است که متاسفانه از در آمدهای عظیم نفت 130 دلاری دوران احمدی نژاد  بقول آقای جهانگیری حتی یک ریال به دولت فعلی نرسیده و اکنون قیمت نفت به زیر 30 دلار رسیده ولی اگر به صنایع کشور و منطقه نقدینگی تزریق نگردد و بخش ساخت و ساز فعال نشود این رکود همچنان ادامه خواهد یافت و اثرات منفی آن برتمامی جنبه های جامعه تحمیل خواهد گردید. 

برچسب ها:

بحث و نظرات

ارسال نظر

لطفاَ همه فیلدها را پر کنید
نام و نام خانوادگی
ایمیل
2
پربیننده ترین خبرها
جستجو
تبلیغات
© 2018 All Rights Reserved. - Developed By: GolsaSoft